fbpx

Małgorzata Surkont

Strengths Community Coach
certyfikowany coach mocnych stron

People Manager, Project Manager, Scrum Master, Certyfikowany Trener FRIS

pooh@zakoniczyn.net  +48 507 734 944

MOJE CLIFTON STRENGTHS TOP5: Intelekt (Intellection), Zbieranie (Input), Współzależność (Connectedness), Zgodność (Harmony), Maksymalista (Maximizer)

Od ponad 20 lat pracuję w sektorze IT w różnych rolach. Obecnie jako menadżer zespołu. W związku z tym szczególnie interesuje mnie dynamika zespołu, znalezienie sposobu na wykorzystanie mocnych stron członków zespołu w sposób poprawiający współpracę i nie tylko. Do tematu staram się podejść kompleksowo na wielu poziomach: indywidualnym, zespołowym oraz pracy z menadżerem.

W pracy z klientem indywidualnym szczególnie skupiam się na zwiększeniu jego świadomości odnośnie potencjału, który posiada oraz na odkryciu sposobów jak może tym zarządzać.
W pracy z zespołem ważne jest dla mnie pokazanie zysków ze zrozumienia mocnych stron poszczególnych jego członków, odkrycie jaki ma to wpływ na zespół, na jego dostarczenia oraz na sposób pracy, a także jak rozwijać potencjał zespołu.

Dodatkowym aspektem, który jest dla mnie ważny to praca z menadżerami nad tematem wparcia rozwoju swoich pracowników w oparciu o mocne strony. Jest to także bardzo ważne z punktu widzenia pracy całego zespołu. Najbardziej fascynuje mnie dynamika mocnych stron czyli jak mocne strony, które mamy wpływają na siebie i co to oznacza.

Swoją pracę w tym zakresie wspieram również swoją znajomością innych narzędzi rozwojowych takich na przykład jak FRIS.

„Ty możesz zrobić coś czego ja nie potrafię, ja umiem zrobić coś co się Tobie nie udaje. Razem możemy zrobić coś zupełnie wspaniałego.”


Kim jest certyfikowany coach mocnych stron – Strengths Community Coach?

Certyfikowany coach mocnych stron to osoba, która ukończyła kurs Strengths Coaching Course, zdała pozytywnie zaliczenie sprawdzające zdobytą wiedzę, a jej klienci wysoko ocenili posiadane umiejętności prowadzenia rozmów bazujących na mocnych stronach.

Certyfikowani Strengths Community Coach posiadają aktualną wiedzę na temat pracy z wynikami CliftonStrengths (dawny StrengthsFinder), oraz posiadają przygotowanie do prowadzenia indywidualnych rozmów i procesów coachingowych na bazie wyników.